Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

21.01.2019 Jaunliepājā dzirksteļo seniori  (25)

Piektdien ar lustīgām dziesmām, mielastu un laba vēlējumiem tika atklātas biedrības "Jaunliepājas dzirkstele" jaunās telpas T. Breikša ielā 45. Lai arī divas istabas, kas piešķirtas biedrībai, sākotnēji šķita pašauras, tajās sapulcējās teju piecdesmit viesu, lai svinētu faktu, ka nu arī Jaunliepājas senioriem turpmāk būs sava pulcēšanās vieta.

"Es tiešām negaidīju, ka būsim tik daudz!" priecīgi sacīja viena no biedrības dibinātājām Vallija Roga, pastāstot arī par ansambļa "Dzirkstele" ceļu līdz biedrībai un savai mītnei. "Kādreiz bijām vienkārši ansamblis. Gribējās jau arī pašām savas telpas, kur tik mēs negājām, lai tās dabūtu! Bet mums teica, ka tāpat vien tās dabūt nevarot – jādibina biedrība. Tā nu nobriedām un tagad esam biedrība "Jaunliepājas dzirkstele"," kundze stāsta. "Kad būs kādi pasākumi, mēs tos noteikti izsludināsim, tāpēc droši nāciet!"

Pašu spēkiem izlīmētas tapetes, salaboti rokturi, nomainītas rozetes, sanestas dažas mēbeles. Sienas rotātas ar "biedrības dvēseles" Annas Treimanes rokdarbiem. "Lielākā sāpe bija tā, ka mums nebija krēslu. Par laimi, mums ļoti līdzēja Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas direktore, kas mums tos piešķīra lielā skaitā, tā ka, kur sēdēt, mums tagad noteikti ir," pateicību pauda V. Roga.

Jestras dziesmas akordeonu pavadījumā un ansambļa "Dzirkstele" izpildījumā pasākumā mijās ar laba vēlējumiem. Tos teikt bija ieradies arī Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kurš atzina, ka ar biedrības dibinātājām izveidojusies sena draudzība. "Man ir liels prieks, ka jums ir izdevies tikt pie šīm telpām. Gribu apsveikt ar to, ka esat tik dzīvespriecīgi, ka gribat sanākt kopā, darboties un uzdziedāt, jo dziesma ir tā, kas dod prieku pat tad, kad nav par ko priecāties. Lai jums šajās mājās ir svētīgi, darbīgi, enerģiski un priecīgi!" sacīja J. Vilnītis.

Savukārt Liepājas pilsētas pašvaldības Sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže norādīja uz būtiskāko – senioru pulcēšanās vietas izveido mikrorajonā, kurā iepriekš šādu iespēju nebija. "Tas tomēr ir ļoti svarīgi, ka nav tālu jābrauc, ka šāda vieta ir tuvumā. Novēlu, lai te ikdienā pulcējas ne tikai desmit cilvēku, kā tas ir pagaidām, bet lai ir vairāk!" viņa sacīja. "Novēlu dzirksteļot tālāk! Tādu koncertu, kā šodien pie jums, es dzirdu pirmo reizi," sveicieniem pievienojās arī Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Linda Krasovska.

Svinības turpinājās ar priekšnesumiem, kuros piedalījās arī citi sveicēji: ārsts Andris Kristons dziedāja, Nīcas vokālā ansambļa "Sentiments" vadītāja Ritma Kluce spēlēja akordeonu, Mārīte Svara priecēja sanākušos ar savām dzejas rindām, savukārt vēstures zinātājs Gunārs Silakaktiņš pastāstīja par Teodoru Breikšu, kura vārdā nosaukta iela, kurā turpmāk atradīsies "Jaunliepājas dzirksteles" mītne. Sumināt biedrības telpu atklāšanas pasākumu bija ieradies arī Saeimas deputāts Valērijs Agešins – viņš "Jaunliepājas dzirksteli" sveica, citējot Guntara Rača dzeju.