Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: SXC

14.06.2019 Jāuzmanās no čūskām  (19)

Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase laikrakstam "Kurzemes Vārds" pastāstīja, ka šogad medicīnas iestādē nonācis pirmais pacients, kuru sakodusi čūska – odze.

"Kā pastāstīja paciente, tad negadījums esot noticis vienā no Liepājas mazdārziņiem. Odze iekodusi rokā, kad viņa ravējusi dobi. Sieviete joprojām atrodas slimnīcā, taču viņas veselības stāvoklis ir stabils," sacīja I. Grase.

Latvijā sastopamas vien trīs čūsku sugas – odze, zalktis un gludenā čūska, savukārt glodene vairāk uzskatāma par ķirzaku. Tiesa, indīga ir tikai viena – odze, ja pēc tās koduma nevēršas pēc medicīniskās palīdzības, tas var būt arī nāvējošs.

Odze ir vidēji liela čūska ar relatīvi masīvu ķermeni un īsu asti. Tās garums var sasniegt 80 centimetrus. Galva odzei ir trīsstūraina, saplacināta, labi norobežota no kakla, purns īss un strups. Lielo acu zīlītes vertikālas. Mugurpuses krāsa var būt ļoti dažāda – brūna, pelēka, zaļgana, dzeltenīga, vara sarkana un pat melna. Odzes viegli var atšķirt no zalkša, proti, zalktim galvas sānos ir gaiši pusmēnessveida plankumi.