Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

13.07.2018 Jūras svētkos varēs apskatīt karakuģus  (13)

Rīt, 14.jūlijā, Jūras svētku laikā iedzīvotājiem apskatei būs pieejami Jūras spēku kuģi gan Liepājā, gan Ventspilī, Rojā un Mērsragā, portālam vēstīja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas majore Sandra Brāle.

“Pulksten 11 tradicionāli ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām sāksies Jūras svētki Liepājā,” viņa stāsta: “Piemiņas brīdi Liepājas promenādē apmeklēs Jūras spēku štāba priekšnieks jūras kapteinis Valdis Stanka un Jūras spēku kapelāns kapteiņleitnants Dāvids Šterns.”

Interesentu apskatei Liepājā no pulksten 12 līdz 17 būs atvērti divi kuģi - štāba un apgādes kuģis A-53 “Virsaitis” un mīnu meklētājs M-07 “Visvaldis”.

Savukārt Mērsragā ostā iedzīvotāju apskatei būs atvērts patruļkuģis P-06 “Cēsis”. Rojā bruņotie spēki aicina apmeklēt patruļkuģi P-09 “Rēzekne”. Bet Ventspils ostā varēs apskatīt krasta apsardzes kuģi KA-14 “Astra”.

Jūras un Zvejnieksvētku laikā Jūras spēku kuģi nodrošinās arī pasākumu drošību, piebilst Sandra Brāle.

Jūras spēku Krasta apsardzes dienests atgādina: “Pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, pārliecinieties, ka jums ir līdzi visi nepieciešamie individuālie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā.”    

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties jāzvana uz Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC Rīga) trauksmes tālruņa numuru 115.