Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Edgars Pohevičs

10.10.2019 Kā valsts svētkus atzīmēs Liepājā?

Atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu, iedzīvotāji aicināti gan piedalīties ierastajā Lāčplēša dienas lāpu gājienā, gan atzīmēt 18.novembra svētkus ar koncerstāstu pie koncertzāles “Lielais dzintars”, vēsta Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule. 

11.novembrī Jāņa Čakstes laukumā pulksten 17 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti baudīt Lāčplēša dienai veltītu muzikālu uzvedumu, kurā piedalīsies gan Liepājas jaunie mākslinieki, gan jau pieredzējuši mūziķi, Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīva “Banga” dalībnieki un Liepājas koru dziedātāji. Muzikālo noformējumu uzvedumam veido pianists Normunds Kalniņš, un to saturiski papildinās Ērika Vilsona stāstnieka balss.

No pulksten 17.30 visi interesenti aicināti stāties lāpu gājienam, lai pulksten 18 svinīgā solī no Jāņa Čakstes laukuma dotos uz Ziemeļu kapiem. Ap pulksten 18.45 piemiņas brīdī Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa klātesošos uzrunās kapelāns, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kā arī Liepājas pilsētas domes vadība. Pasākumā uzstāsies jaunā vokāliste Elizabete Katrīna Elere un mūziķi.

Latvijas Republikas proklamēšanas dienā, 18.novembrī, pulksten 17 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies svētku koncerts - stāsts. Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies solisti Aija Vītoliņa un Ralfs Eilands, pavadošā ritma grupa un pūšamo instrumentu kvartets Romāna Vendiņa vadībā. Pasākumu vadīs aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis.

18.novembra koncertstāsta noslēgumā plānota svētku uguņošana.