Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

12.06.2019 Katedrāles torņa lodē – vēstījums nākamajām paaudzēm  (4)

Svētās Trīsvienības katedrāles krusta lodē ievietota kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā ir materiāli, kas apliecina šodienas kristīgo ticību, baznīcas dzīvi, notiekošo valstī un pilsētā. Krusta lodē ielikts arī koka krusts, kas darināts no veco koka logu materiāla.

Vēstījumi, ko sagatavojuši un parakstījuši Liepājas diecēzes bīskaps H. M. Jensons un Sv. Trīsvienības katedrāles dekāns P. Kalks. Buklets par katedrāli, zibatmiņa, kurā ir fotogrāfa A. Prūša foto no 1985. gadā ieliktās kapsulas atvēršanas, kas notika šā gada 25. maijā, J. Vecbrāļa bildes par katedrāli, kā arī foto par vēstījuma atvēršanu, senāki Liepājas attēli un Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda padomes locekļa A. Vitāla video. Tāpat kā pirms 34 gadiem, arī šajā reizē kapsulā ievietots pulkstenis, šoreiz Liepājā ražotais. Tāpat par mūslaiku liecībām kalpo laikraksta "Kurzemes Vārds" divi numuri, žurnāls "Svētdienas Rīts", piespraude ar Liepājas ģerboni, 5 latu naudas zīme, 1 lata monētas un santīmu paraugi, kā arī trīs divu eiro monētas.

Pirms grupa drosminieku pa sastatnēm devās augšup pie krusta smailes, katedrālē notika svētbrīdis, ko vadīja Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensons un dekāns Pēteris Kalks.

Dekāns nolasīja sevis parakstīto vēstījuma tekstu. "Šoreiz mēs esam rakstījuši savu ticības un Dieva vārda apliecinājumu tiem, kas, visticamāk, vēl nav piedzimuši, kuri pēc simt vai vairāk gadiem atradīs un lasīs šo rakstu. Cerēsim, ka tā būs stipra liecība mūsu kristīgajai ticībai, kas aizsniegs šo cilvēku acis, prātu un sirdis," sacīja P. Kalks. Vēstījumā dekāns raksta par to, kādā stāvoklī bija dievnams, kad viņš pagājušā gadsimta beigās sāka kalpot Sv. Trīsvienības baznīcas draudzē. Tad unikālajai celtnei, kas pārdzīvojusi karus un gadsimtus, varēja draudēt sabrukums. Taču ar neatlaidīgu un darbīgu cilvēku – kā liepājnieku, tā ārvalstu labdaru – atbalstu, izveidojot Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondu, izdevies piesaistīt līdzekļus, lai dievnamu uzturētu un saglabātu nākotnei. Vēstījumā pastāstīts par vērienīgajiem atjaunošanas darbiem, kuru laikā kapsula tiek ievietota lodē, par šodienas draudzes dzīvi un pilsētas izaugsmi.

Otro vēstījumu parakstījis bīskaps H. M. Jensons. Viņš akcentēja, cik simboliski, ka raksts tiek ievietots tieši lodē, jo lode ir kā globuss, kā pasaule. "Ir svarīgi dzīvot šeit, uz zemes, ar skatienu uz augšu, kas vērsts uz debesīm, uz mūžību," teica bīskaps. Domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uzsvēra šī brīža nozīmi. "Krusts baznīcas smailē ir kā simbols Dieva svētībai, kas iet pāri mums visiem, kas šeit dzīvo, un aicina cilvēkus atgriezties ticībā, izvērtēt tos darbus, ko ikdienā darām, un novērtēt šo svētību."

Svētbrīža noslēgumā nodziedāja dziesmu "Jēzus vārdā ej un dari", arī simbolisku, jo vārdus sarakstījis Liepājas mācītājs Raivo Bitenieks, mūziku – Imants Mežaraups.