Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

10.11.2018 Ķersies klāt “karogpulksteņa” izbūvei  (17)

Liepājas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu par 2.un 3.kārtas būvdarbiem objektā  “Karoga masta jaunbūve Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā”, kas paredz tā saucamā “karogpulksteņa” jeb ciparnīcas izveidi, kāda bija jau sākotnējā iecere, portāls uzzināja Liepājas pilsētas domē.

Būvniekam, kurš uzvarēs izsludinātajā iepirkumā, būs jāveic būvdarbi objektā  “Karoga masta jaunbūve Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā” atbilstoši SIA “K IDEA” izstrādātajam būvprojektam “Karoga masta jaunbūve Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā” 2.un 3.kārtai.

Galvenie veicamie darbi ir apgaismojuma izbūve; granīta plāksnes segas izbūve; akmens bruģa seguma izbūve; vides objekta “ciparnīca” izbūve; apzaļumošanas darbi un inženierbūvju novietojuma izpildmērījums.

Portāls jau 2017.gada maijā, kad tika prezentēts projekts “Karoga masta izbūve Jāņa Čakstes laukumā”, rakstīja, ka vērienīgā karoga masta apkaime tiks papildināta ar vides elementiem – tas iecerēts kā saules pulkstenis.

Arhitekts Andris Kokins, jau prezentējot tehnisko projektu, atzina: “Karogs gan izmērā ir liels, taču man pašam, kas ļoti atbalstu šo ieceri, gribējās ko vairāk, ko saistošu. Tādēļ strādājot pie šī projekta domāju ne tikai par tehniskajiem risinājumiem, bet arī par to, lai būtu kompozīcija, kas uzrunātu plašu sabiedrības daļu – gan cienījama vecuma cilvēkus, gan pašus mazākos.”

A.Kokina piedāvātais variants ir “Laika vērotājs”: “Jo laiks taču ir tik dažāds. Ir laika apstākļi. Ir pulksteņa laiks. Un ir arī politiskais laiks.” Tādēļ pēc A.Kokina ieceres karoga masts atrastos Jāņa Čakstes laukumā Rožu ielas galā, tieši iepretim laukuma centrālajai asij. Karoga pakājē būtu puslodes formas zāliens, bet to no ielas norobežotu lēzeni soli: “Atlaižoties uz šī sola karogs būtu skatāms neikdienišķā rakursā, no apakšas.”

Bet pats karoga masts, kas ir 35 metrus augsts, pildītu vēl kādu funkciju – būtu saules pulkstenis, ēna rādītu Liepājas laiku. Tumšajā diennakts laikā arhitekts ieteica karogu no apakšas izgaismot ar diviem prožektoriem.

Pretendenti, kuri vēlas pieteikties projekta īstenošanai, savus piedāvājumus var iesniegt Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā līdz 2018.gada 21.novembrim.

Plānojot būvdarbu veikšanu, pretendentam jānodrošina darba  izpildes termiņš ne ilgāks par 150 dienām. Un jāgarantē veiktā darba un materiālu kvalitāte trīs gadus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā un jānovērš garantijas laikā radušos defektus.