Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

11.10.2019 Konferencē “Ja matemātika patīk” godina profesoru Jāni Menci

Piektdien, 11.oktobrī, Liepājas Universitātē notika Latvijas matemātikas skolotāju zinātniski metodiskā konference “Ja matemātika patīk”, kas veltīta Jāņa Menča 105. jubilejai, informē universitātes mārketinga speciālists Gundars Čiževskis.

To atklāja Liepājas Universitātes studiju prorektore Māra Zeltiņa, kura savā uzrunā akcentēja, ka studentiem ir jāattīsta domāšana, kas ir kompetencēs balstītas izglītības būtība, nevis tikai jāmāca formulas, bet izglītība jāsaista ar ikdienas dzīvi.

Uzrunu konferencē teica arī Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kurš atzinīgi novērtēja to, ka skolotājs J.Mencis mācēja ieinteresēt jauniešus un viņam bijusi laba humora izjūta. Tāpat domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka mūsdienās ir jāatrod jaunas metodes, kā ieinteresēt jauniešus mācīties matemātiku.

Konferences apmeklētājus sveica Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss”, kura diriģente Ilze Valce aicināja klātesošos kopīgi nodziedāt Jāņa Menča mīļāko dziesmu, ko konferences dalībnieki, godinot Skolotāju, dziedāja kājās stāvot.

Savukārt Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere atcerējās savu bērnību: “Skolotājs Mencis mācēja ar aizrautību mācīt matemātiku. No skolotāja ir atkarīgs, kā Jūs liekat iemīlēt mācību priekšmetus. Katram novēlu Menča aizrautību!”

Divu dienu garumā Latvijas matemātikas skolotāji Liepājas Universitātē diskutēs par jauno mācību saturu, pētniecību, starpdisciplinaritāti, bet konferences atklāšanā par profesora Jāņa Menča mantojumu runāja profesors Kārlis Dobelis, sakot: “Visos Latvijas vēstures posmos Jānis Mencis ir bijis paraugs skolēniem gan savā stājā, gan savās zināšanās, gan savā Tēvzemes mīlestībā”.