Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

08.02.2019 Konfiscē nelegālas ūdas  (19)

Kamēr uz mūspuses ūdenstilpēm vēl ir ledus, Valsts Vides dienesta un sabiedriskie inspektori veikuši astoņus reidus un teju visos no tiem konstatēti pārkāpumi. No vairākām ūdenskrātuvēm kopumā izņemtas – 90 ūdas un sodītas vairākas personas.

Valsts Vides dienesta inspektors Ģirts Liepiņš informēja, ka pārbaudes Liepājas apkārtnes ūdenstilpēs esot veiktas no 21.janvāra līdz 7.februārim un pārsvarā visi konstatētie pārkāpumi saistoties ar nelegāli izvietotām ūdām. "Ziemas laikā, kad ir ledus, tā ir ierasta prakse, ka ūdenskrātuvēs zivju ķeršanai izmanto ūdas. Taču, kā mēs zinām, tad vienai personai atļauts izmantot tikai divas un tās nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Diemžēl maluzvejnieki dara pēc saviem ieskatiem – ūdu skaits bieži vien pārsniedz pat divciparu skaitli un, protams, kad apkārt esošajiem makšķerniekiem jautā, vai tās pieder viņam, atbilde ir noraidoša," pastāsta Ģ.Liepiņš, piebilstot, ka esot tomēr reti gadījumi, kad zivju tīkotāji atzīst savu vainu. Valsts Vides dienesta inspektors atgādina, ka naudas sods par šādu pārkāpumu esot no 15 līdz 350.

"Visvairāk nelegālo zvejas rīku – 30 ūdas tika konfiscētas Vaiņodes novada Sepenes ezerā, kur vainīgajai personai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Turpat netālu Bātas dzirnavu dīķī kāds copmanis, kuram nebija makšķerēšanas karte, bija noķēris 6 līdakas, tādējādi pārsniedzot atļauto paturamo zivju skaitu. Vēl šajā dīķī izņēmām 14 ūdas, kurām saimnieks neuzradās," stāsta Ģ.Liepiņš, piebilstot, ka intuīcijas vadīts 5.februārī viņš esot aizbraucis pārbaudīt arī Bunkas Dzirnavu ezeru. "Tieši kad ierados, priekšā jau bija labi zināms, rūdīts maluzvejnieks, kurš pārbaudīja savas 25 izvietotās ūdas, arī viņš esot sodīts.

Pēc Ģ.Liepiņa sniegtās informācijas vēl pārkāpumi tika konstatēti Tāšu ezerā (izņemtas deviņas bezsaimnieka ūdas), Virgas pagasta Prūšu ūdenskrātuvē (copmanim nebija makšķerēšanas karte un tika konfiscētas trīs ūdas), Dubeņu karjerās (izņemtas desmit bezsaimnieka ūdas) un visbeidzot Liepājas ezerā (izņemtas divas bezsaimnieka ūdas).