Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

11.11.2019 Latviešu valodas svētki, diktātu rakstot

Sestdien Liepājas Universitātē notika V pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšana. "Liepāja ir soli priekšā pārējai Latvijai, jo oficiāli šis ir tikai piektais gads, bet mēs skaistos rakstīšanas un mūsu valodas godināšanas svētkus radām jau sesto reizi," stāsta idejas autore un organizatore Brigita Dreiže.

"Pirms pieciem gadiem, klausoties radio, dzirdēju reklāmu, ka Latvijā pirmo reizi notikšot publiska diktāta rakstīšana. Sameklēju organizatorus un pastāstīju, ka pērn esam jau tādu rīkojuši. Šobrīd organizējam pasākumu kopā, jo diktāta rakstīšanā iesaistījušās jau 11 Latvijas pilsētas," stāsta B. Dreiže. Organizatore lepojas arī ar faktu, ka Liepāja ir vienīgā pilsēta, kur diktāta rakstīšana tiek organizēta kā svētki. Nevienā citā pilsētā diktāta rezultāti netiek paziņoti tajā pašā dienā. Kamēr diktāta censoņi zālē gaidīja apbalvošanu, viņus ar skaistām un latviskām dziesmām priecēja postfolka apvienība "Saule i tuvāk".

Organizatore ir patīkami pārsteigta par lielo cilvēku interesi. Diktātu universitātes telpās sestdien rakstīja 78 dalībnieki. Jaunākais bija vien 12 gadus vecs, bet pieredzējušākais – sasniedzis jau 81 gada slieksni.

"Arī par brīvprātīgajiem latviešu valodas skolotājiem, kas vēlāk laboja diktātus, padomājām – lai viņiem būtu interesanti, kamēr dalībnieki nodevušies diktāta rakstīšanai. Visiem 14 skolotājiem bija noorganizēta tikšanās ar Liepājas Universitātes profesori Zandu Gūtmani. Viņa stāstīja par savu grāmatu "Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā"," turpina B. Dreiže. "Mums tie patiešām ir svētki. Daudzām tautām nav savas valodas, man liels prieks, ka mēs protam godināt savu dzimto valodu."

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 11. novembra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!

Apbalvotie diktāta dalībnieki:

veicināšanas balvas par pirmo pieteikšanos diktātam – Ievai Zirnei, Annai un Artim Skudrām;
veicināšanas balva kā vispieredzējušākajam dalībniekam – Austrai Emīlijai Šulcai;
specbalva par glītāko rokrakstu – Intai Sveilei;
uzvarētāji ar vienādiem rezultātiem – Vineta Baltaiskalna, Evita Biķe, Rita Moseičuka un Aija Pumpure.