Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

15.04.2019 Liepāja rotājas Lieldienām

Liepājas centrā izvietoti Lieldienu rotājumi. Lieldienu olas šogad ir bronzētas, ar baltiem aplīšiem, novietotas uz spoguļstikla podestiem, kas rada gaismu saspēles un atstarošanas efektus. Podestos ieklāti īsti pūpolu zari.

Rotājumi atrodas Rožu laukumā un Kurzemes skvērā. Šeit kopumā līdz aprīļa beigām būs novietotas deviņas olas. Diennakts tumšajā laikā pie Liepājas universitātes būs izgaismoti arī koki, informē Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Šobrīd izvietotās un redzamās Lieldienu olas ir zināms kopromiss starp sākotnējo ieceri, tehniskajām iespējām un izmaksām, kas pieejamas pašvaldībai," stāsta pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

Darbs pie rotājumiem sākās jau pagājušā gada nogalē un pilsētas galvenā māksliniece sadarbībā ar domes Sabiedrisko attiecību un marketinga daļu un izpilddirekciju izskatīja vairākas idejas un variantus, kā arī meklēja rotājumu izgatavotājus arī ārpus valsts robežām.

Diemžēl tehniski sarežģīta un finansiāli padārga izrādījās sākotnējā iecere ar spoguļvirsmu noklāt visu olu apaļumus.

Lieldienu rotājumus šogad izgatavojis un izvietošanu nodrošina SIA "First Service", kas uzvarēja pašvaldības rīkotajās cenu aptaujās.

Lieldienu rotājumiem – izgatavošanai, uzstādīšanai, uzturēšanai, novākšanai – šogad plānots iztērēt 9100 eiro ar PVN.

A. Ansule cer, ka pavasara un Lieldienu sagaidīšanā talkā nāks arī veikali un uzņēmumi, dekorējot savus skatlogus un teritorijas.