Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: liepajniekiem.lv

10.05.2019 Liepājā un apkaimē darba kārtībā visas sirēnas  (11)

Piektdien, 10.maijā,Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru iedarbināja 164 trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

No šodien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām, bez traucējumiem un bojājumiem automātiski attālināti nostrādāja157 trauksmes sirēnas, bet četras trauksmes sirēnas tika iedarbinātas manuāli, savukārt trim trauksmes sirēnām tika konstatēti darbības traucējumi un tās nenostrādāja.

Kurzemē no 29 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 28 sirēnas, pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše: “Nenostrādāja viena sirēna – Kuldīgas pilsētā.”

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē pagājušā gada novembrī no 164 sirēnām tika iedarbināta 163, no kurām bez darbības traucējumiem automātiski nostrādāja 160 trauksmes sirēnas, bet manuāli tika iedarbināta1 trauksmes sirēna, bet divas trauksmes sirēnas nenostrādāja. 

UZZIŅAI:

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, pilsētas ikdienas trokšņiem, gaisa mitruma un vēja stipruma).

Liepājā uzstādītas sešas trauksmes sirēnas. Liepājas pilsētā trauksmes sirēnas izvietotas Tukuma ielā uz uzņēmuma “Liepājas enerģija” jumta, Klaipēdas ielā 19/21, Brīvības ielā uz “Liepājas metalurga” administratīvās ēkas jumta, Ziemeļu ielā uz uzņēmuma “Lauma” jumta, uz 3.vidusskolas jumta Karostā un virs attīrīšanas iekārtām Alsungas ielā 31.

Tuvējos novados uzstādītas piecas trauksmes sirēnas. Novados trauksmes sirēnas ir Pāvilostā, Grobiņā, Durbē, Priekulē un Aizputē. Tās izvietotas tā, lai būtu dzirdamas visvairāk apdzīvotajās vietās.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi.

Gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti vai citas ierīces, piemēram mobilo telefonu radiouztvērēji, informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 8.augusta noteikumu Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība”, trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.