Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: VP

16.05.2018 Likumsargi palīdz, ziedojot asinis  (4)

Divas dienas – otrdien, 15.maijā, un šodien, 16.maijā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē, Liepājā Bāriņu ielā, notiek donoru dienas, kuru laikā pašu dārgāko – asinis – ziedo desmitiem likumsargu.

Kopumā abās dienās Liepājas reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļas darbiniekiem, kas šīs dienas izbraukumā strādā policijas ēkā, asinis ziedo ap 60 likumsargu, portālam pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga: “Vakar asinis noziedoja 38 mūsu amatpersonas un darbinieki, šodien vēl viss procesā. Būs kopā pa abām dienām 58 donoru.”

Ievērojama daļa donoru ir ar ievērojamu stāžu, taču ir arī tādi, kas sadūšojušies un asinis šā gada nogalē nodod pirmo reizi. Jo Donoru dienas Kurzemes reģiona pārvaldē notiek regulāri jau vairākus gadus.

Par donoru var kļūt ikviens, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un kura svars ir lielāks par 50 kilogramiem. Diemžēl par donoru nevar kļūt tie, kuri pārslimojuši hepatītu. Dodoties ziedot asinis, no rīta vien nedrīkst ieturēt sātīgas brokastis. Un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu.

Jāpiebilst, ka nodot asinis var Liepājas reģionālās slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļā, bet ikviena darbavieta var aicināt Asins sagatavošanas nodaļas darbiniekus izbraukumā pie sevis, kā to dara, piemēram, Valsts policija, Liepājas pilsētas dome, Liepājas Universitāte u.c.