Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ieva Čīka/LETA

17.04.2019 Maijai Krīgenai Triju Zvaigžņu ordenis  (8)

Latvijas Ordeņu kapituls nolēmis par sevišķiem nopelniem valsts labā Triju Zvaigžņu ordeni piešķirt 49 personām. Piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts operdziedātājai un kamermūzikas māksliniecei Maijai Krīgenai, kura pašlaik atgriezusies un dzīvo savā jaunības pilsētā Liepājā.

"Kaut kas traks!" uzzinājusi no "Kurzemes Vārda" par savu augsto apbalvojumu, izsaucas māksliniece. "Man tā lielā skaistā jubileja šogad, laikam tāpēc visi mani tramda." M. Krīgena saka, ka viņas darba dzīve esot noritējusi "vismelnākajos padomju gados, – ko tad es būtu nopelnījusi? Tagad man visi dod balvas".

Šogad M. Krīgenai piešķirta Lielā mūzikas balva par mūža ieguldījumu. Pēc šī apbalvojuma viņa uz pasniegšanas ceremoniju nedevās, un saka, ka nebraukšot arī pēc Triju Zvaigžņu ordeņa.

M. Krīgena dzimusi 1939. gadā. Pabeigusi Liepājas mūzikas vidusskolu, Latvijas Valsts konservatorijas vokālo nodaļu. Dziedājusi vairākos koros, Latvijas Nacionālajā operā. Māksliniece atzīta par izcilu kamermūzikas interpreti, viņas radošais devums bijis nesaraujami saistīts ar dzīvesbiedru – komponistu un pianistu Pēteri Plakidi.