Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

13.04.2019 Ne katrā brīvā vietā drīkst novietot auto  (20)

Vairākās vietās Liepājā autotransports stāvēšanai tiek novietots uz ietves. Satiksmes noteikumi, novietojot transportu stāvēšanai, tiek pārkāpti itin bieži. Tiesa, satiksmes organizācijas uzlabošana arī klibo.

 Viena no vietām, kur autovadītāji grēko, ir Pasta iela, kas nu jau vairākus gadus ir gājēju un velobraucēju zona. Ik dienu šajā ielā tiek novietoti automobiļi un nereti ar diviem riteņiem uz ietves, tādējādi apgrūtinot pārvietošanos gājējiem. Īpaši māmiņām ar bērnu ratiņiem, kā arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Jo ar šiem pārvietošanās līdzekļiem pa bruģi braukt nav iespējams.

Otra vieta, par kuru redakciju informējuši lasītāji, ir pie veikala "Drogas", iepretim Liepājas Universitātei – pie kafejnīcas. Universitātes pusē ir maksas stāvvieta, bet vairums auto novietoti pretējā pusē.

Pašvaldības policija aicina Liepājas iedzīvotājus un viesus, novietojot transportlīdzekli stāvēšanai Liepājas pilsētā, ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī pievērst uzmanību ceļa zīmēm.

“Atgādinām, ka līdz ar Lielās ielas remontdarbu noslēguma posmu, ir aizliegts novietot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ietves Lielā ielā 12 pie veikala “Drogas”, iepretim Liepājas Universitātei. Ceļu satiksmes noteikumu 121.9.punkts nosaka, ka – Aizliegts apstāties un stāvēt uz ietvēm, gājēju ceļiem, gājēju un velosipēdu ceļiem, kopīgiem gājēju un velosipēdu ceļiem, velosipēdu ceļiem un velojoslām, izņemot šo noteikumu 117.punktā minētos gadījumus," tā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Par šī punkta pārkāpšanu ir paredzēts naudas sods 30 eiro apmērā. Pēdējās nedēļas laikā par šo noteikumu pārkāpšanu minētajā vietā konstatēti 5 pārkāpumi.

Trešā vieta ir Jāņa un Skolas ielas krustojums, kur mašīnas tiek novietotas pie transformatoru ēkas.