Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

„Liepājas pēdas Latvijā” bija dzīvespriecīgs pasākums siltā pavasara dienā, kas mudināja dalībniekus iepazīt Latvijas vēsturi Liepājā un pilsētas šodienu, apceļojot pilsētu kājām, ar velosipēdu un auto.
Foto: Ģirts Gertsons

14.01.2019 Nebūs ne „Ražots Liepājā”, ne „Liepājas pēdu Latvijā”  (67)

Šogad Liepājā nenotiks divi populāri un iecienīti pasākumi, kurus līdz šim rīkoja pilsētas dome. Nebūs ne vietējo uzņēmumu izstādes „Ražots Liepājā”, ne arī tautas orientēšanās spēles „Liepājas pēdas Latvijā” – apstiprināja domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša padomniece Agija Tērauda.

Izstādes „Ražots Liepājā” vietā šogad 22. un 23. martā tiek piedāvātas Kurzemes Uzņēmēju dienas, kuras rīko Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera. „Tas ir līdzīgs pasākums,” teica A. Tērauda. Uzņēmēju dienu atbalstam dome no pašvaldības budžeta ir paredzējusi 10 tūkstošus eiro, tie plānoti Liepājas ražotāju izcelšanai šajā pasākumā. Liepājas uzņēmējiem, kuri gribēs savu stendu, par piedalīšanos Uzņēmēju dienās būs jāmaksā, bet Liepājai Uzņēmēju dienās būs savs stends, kurā vietējie uzņēmēji varēšot eksponēties bez maksas, sacīja mēra padomniece. Uzņēmēju dienas atbalstīs arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, tikai vēl nav skaidrs, cik tas izmaksās, pastāstīja SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis. Lai gan kādu gadu pilsētā ir notikusi gan LTRK rīkotais pasākums, gan arī „Ražots Liepājā”, pašvaldībā nolemts, ka divus sarīkojumus ar līdzīgu saturu neesot īsti lietderīgi. „Ražots Liepājā” izmaksāja dārgāk, aizrādīja A. Tērauda.

Savukārt tradicionālā – 4. maija, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas tradicionālā pasākuma „Liepājas pēdas Latvijā” vietā būs cits liels notikums 27. – 29. jūnijā, kad vairākas dienas tiks atzīmēta simtgade, kopš Latvijas Pagaidu valdība Liepājas ostā nokāpa kuģa „Saratov”. „Tas ir viens no iemesliem, nerīkot divus lielus pasākumus,” skaidroja A. Tērauda. 27. jūnijā tiks rekonstruēts notikums - valdības nokāpšana no kuģa. Būs arī gājiens uz Jāņa Čakstes laukumu un liels koncerts promenādē ar Nacionālo bruņoto spēku orķestra un citu mūziķu piedalīšanos, bet trešajā dienā būs pasākumi retro stilā, kuros mērķauditorija būs ģimenes ar bērniem. Arī 4. maijs pilsētā tiks atzīmēts ar vairākiem sarīkojumiem, bet tie nebūs tik masveidīgi, kā savulaik „Liepājas pēdas Latvijā”. Pērn šīs orientēšanās spēles notika septīto reizi, un tajās piedalījās jau vairāk nekā 1400 dalībnieku.

Abus sarīkojumus – gan „Liepājas pēdas Latvijā”, gan „Ražots Liepājā” iepriekš organizēja toreizējā domes priekšsēdētāja Ulda Seska birojs Antras Brūnas vadībā. A.Tērauda sacīja, ka bijušā U. Seska biroja darbinieki tagad ir citos amatos, viņiem ir citi pienākumi, varbūt 2020. gadā tomēr „Liepājas pēdas Latvijā” varētu turpināties līdzīgi vai savādāk, bet jaunā mēra Jāņa Vilnīša birojā strādā jauni darbinieki, kuri „nevar tik ātri to sarīkot”. Pēc „Kurzemes Vārda” rīcībā nonākušas neoficiālas informācijas, A. Brūna jau pērnruden atteikusies rīkot „Liepājas pēdas Latvijā”, jo šajā laikā plānots personisks nozīmīgs notikums ģimenē, savukārt viņa pati, tagad pilsētas izpilddirektora padomnieces statusā, sacīja: „Varbūt kāds par „Liepājas pēdām Latvijā” ir domājis, es nē. Man šajos amata pienākumos tas neietilpst.” Viņa atzina – varbūt tas nemaz nebūtu arī priekšsēdētāja birojam jādara. „Līvas ciema tirgu arī tikai pirmos trīs gadus rīkoja domes priekšsēdētāja birojs, pēc tam to pārņēma citi rīkotāji.”

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 14. janvāra numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!