Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

14.03.2019 Neizmantos pirmpirkuma tiesības īpašumam Namdaru ielā  (2)

Deputāti šodien, 14.martā, notikušajā Liepājas pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē konceptuāli atbalstīja lēmumu neizmantot pirmpirkuma tiesības uz virkni īpašumiem Liepājas teritorijā.

Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens skaidro, ka pašvaldībai ar likumu piešķirta priekšrocība izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu, kuru īpašnieks nolēmis pārdot: “Ja pašvaldībai atsavināmais nekustamais īpašums nav nepieciešams likumā noteikto pašvaldības funkciju pildīšanai, Liepājas pilsētas pašvaldība izdod izziņu par atteikumu izmantot pirmpirkuma tiesības.”

Reizi mēnesī tiek apkopoti reģistrētie pirkuma – pārdevuma līgumi, kuros pašvaldība ir atteikusies izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamajiem īpašumiem, un iesniegti deputātiem informatīvam nolūkam.

Laika posmā no šā gada 1.februāra līdz 5.martam pilsētas pašvaldībā saņemti 11 vēstījumi par darījumiem, kuru kopsumma ir 742 800 eiro. Četri no tiem ir par zemesgabaliem, bet septiņi – par dzīvojamajām mājām. Pašvaldība no pirmpirkuma tiesībām visos gadījumos atteikusies.

Arī no pirmpirkuma tiesībām uz īpašumu Namdaru ielā 21, kam garām ies nākotnē paredzētais viadukts. M.Tīdens skaidro, ka minētais nekustamais īpašums nav nepieciešams viadukta izbūvei: “Šis īpašums, kaut viadukts plānots blakus, neskars projektu.”

Vēl M.Tīdens izceļ īpašumus Zāļu ielā 1a: “Šajā zemesgabalā patlaban atrodas trīs būves, kas ir ne tajā labākajā stāvoklī. Cerams, ka jaunie īpašnieki sakārtos teritoriju, kas atrodas pilsētas centrā.”