Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Ilustratīvs foto
Foto: Egons Zīverts

02.12.2019 Neprāts! Mātei, iespējams, atņems jau piekto bērnu  (42)

Trešdien no Toma ielas Liepājā uz Sociālās aprūpes centru nogādāts sešus mēnešus vecs zīdainis. Liepājas pilsētas bāriņtiesa 12. decembrī lems, vai puisīti var atdot mammai, kura bērnu vairākas stundas bija atstājusi bez uzraudzības.

Bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka šai 1981. gadā dzimušai sievietei aizgādnības tiesības pārtrauktas ne pirmo reizi – šis ir jau piektais bērns. "Šoreiz, balstoties uz policijas ziņojumu, bāriņtiesa pieņēma vienpersonisku lēmumu par aizgādnības tiesību pārtraukšanu. Pēc normatīvo aktu prasībām, 15 darba dienu laikā bāriņtiesai jāsasauc sēde, kurā jālemj, vai bērnu var atdot mammai, vai arī puisītim jānodrošina ārpus ģimenes aprūpe. Šo dienu laikā tas tiks vērtēts, izzinot papildu apstākļus," sacīja T. Ziemele, piebilstot, ka sarunas notikšot arī ar mātes radiniekiem, kuri jau ir uzņēmušies rūpes par četriem viņas bērniem.

Māte bāriņtiesai skaidrojusi, ka zīdainis nav bijis atstāts bez uzraudzības un ka pati tajā laikā bijusi darbā. "Viņas teiktais un policijas sniegtā informācija ir ļoti pretrunīgi, tāpēc mums jāizvērtē visi apstākļi. Tagad bērna mammai aktīvi jāsadarbojas ar Sociālo dienestu, ja viņa vēlas pierādīt, ka spēj savai atvasei nodrošināt atbilstošu un drošu vidi. Tiesa, arī līdz šim ar ģimeni, kurā māte bērnu audzināja viena pati, strādāja sociālais darbinieks." Tāpat T. Ziemele atzina, ka tuvākās nedēļas bērniņš, kuram ar veselību viss ir kārtībā, pavadīs Sociālās aprūpes centrā, bet 12. decembrī tiks lemts, vai puisīti atdot atpakaļ mātes aprūpē vai jāmeklē cits risinājums.