Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

13.04.2019 Pa pilsētu ar velosipēdu  (12)

Lēnām atgriežoties pavasarim, pilsētā arvien vairāk redzami riteņbraucēji, kas silto laiku izvēlējušies baudīt tieši uz velosipēda.

Pirms lēkt pārziemojušā drauga mugurā, vēlams vispirms par to parūpēties, lai patīkamos braucienus neaizēnotu problēmas. Portāls apkopojis padomus, kurus vajadzētu ņemt vērā ikvienam, kurš izlēmis uzsākt velosezonu.

Padomi:

1. Esi zinošs - Atkārtošana zināšanu māte! Pirms meties satiksmē, atkārto ceļu satiksmes noteikumus, lai parūpētos gan par savu, gan citu drošību. Pārbaudi, vai zini, kā pareizi šķērsot gājēju pārejas, krustojumus, kā arī atgādini to saviem tuviniekiem.

2. Pievērs uzmanību tehniskajam stāvoklim - Pēc garās ziemas sezonas ir būtiski pārbaudīt velosipēda tehnisko stāvokli – mehānismus, bremzes, ātrumus, riepas, kā arī ķēdi.

3. Esi redzams - Drošības nolūkos pārliecinies, vai velosipēdam ir piestiprināti nepieciešamie atstarotāji un gaismas. Tumšajā diennakts laikā velosipēdisti mēdz būt ļoti grūti pamanāmi, tādēļ visdrošāk riteņbraucējiem būtu iegādāties atstarojošo vesti. Tāpat jāparūpējas arī par velosipēda gaismām – par ļoti labāk tiek atzītas lampas ar dinamo rumbu, kas pati ģenerē strāvu, lai gaisma būtu spoža.

4. Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem - Dodoties velobraucienā, jāpadomā par to, lai apģērbs būtu piemērots laikapstākļiem. Jārēķinās ar to, ka laikapstākļi dienas gaitā var mainīties, tādēļ jārūpējas, lai apģērbs gan spētu pasargāt no lietus un vēja, gan būtu viegli novelkams karstuma gadījumā. Ja būsiet saģērbies pārāk plāni, vai pārāk biezi, tas ne vien apgrūtinās braukšanas procesu, bet arī ātri vien veicinās slimību rašanos.

5. Nodrošinies pret zagļiem - Iestājoties velobraukšanai piemērotiem laika apstākļiem un sākoties aktīvai velosezonai, aktivizējas arī velosipēdu zagļi, kuri izmanto iespēju nozagt velosipēdus, kas ir nepieslēgti vai pieslēgti ar sliktas kvalitātes slēdzenēm. Arī Valsts policija aicina pievērst uzmanību velosipēdu zādzībām un veidiem, kā tās novērst. Visbiežāk redzams, ka par zādzību iemesliem bijuši gan nedrošā vietā novietoti velosipēdi, gan nepieslēgti velosipēdi un pat sliktas kvalitātes slēdzenes. Parastās trošu slēdzenes garnadžiem būs nieks - tā vietā velobraucēji iesaka izmantot pakavu vai ķēdveida slēdzenes. Taču nedrīkst zaudēt modrību, jo pieredzējis garnadzis spēs tikt galā ar jebkuru saslēgu.

6. Ķivere var glābt dzīvību - Kaut arī vairums riteņbraucēju ikdienā neizmanto ķiveri, tā tomēr ir nepieciešama. Īpaši svarīgi ir iegādāties ķiveres mazākajiem velosipēdistiem.

7. Bērns drošībā - Nereti vecāki dodas izbraukumos kopā ar bērniem. Mazākie tiek sēdināti sēdeklīšos, kā arī velosipēdu piekabē. Jāatceras, ka vienmēr jāpārbauda stiprinājumi un to izturība. Tāpat nevajag būt pārgalvīgiem un bērnus nesēdināt uz velosipēda stūres, bagāžnieka vai rāmja.

8. Cieni! -Atceries, ka neesi vienīgais satiksmes dalībnieks. Respektē citus – gan autovadītājus un riteņbraucējus, gan gājējus. Ja tavā maršrutā nav veloceliņu un kādu iemeslu dēļ nevari pārvietoties pa brauktuvi, atceries, ka gājējiem ir priekšroka, tādēļ velosipēdistiem jāizvēlas braukšanas ātrums, kas neapdraud un netraucē gājējus.