Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Ģirts Gertsons

08.11.2019 Papildināts – Grib sakopt Liepājas teātra apkārtni  (8)

Liepājas dome plāno rekonstruēt Skolas ielu visā tās garumā no Baznīcas ielas līdz K. Zāles laukumam un labiekārtot stāvlaukumus pie Liepājas teātra, Skolas ielā 7a un Skolas ielā 9.

Pašlaik šie zemesgabali nav apgaismoti, tiem nav laba seguma, teātra apmeklētājiem jālaipo starp peļķēm, lai tiktu pie saviem auto.

Vakar, 7.novembra, Liepājas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja tehniskā projekta izstrādi šai teritorijai par pašvaldības budžeta līdzekļiem 2019.–2020. gadā. Galīgais lēmums vēl jāpieņem domei.

Autostāvvietas izveidei un Skolas ielas pārbūvei iecerēts piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, bet, vai tas izdosies, vēl nav zināms. Komitejas sēdē domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš sacīja, ka šis "projekts jebkurā gadījumā jārealizē".

Lai pašvaldība varētu izstrādāt tehnisko projektu, kurā iekļauta ne tikai Skolas ielas pārbūve, bet arī sabiedrībai vitāli nepieciešamās autostāvvietas izveidošana pie Liepājas teātra, 19.septembra domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par pašvaldībai piederoša zemesgabala Skolas ielā 7A un juridiskai personai piederoša zemesgabala Bāriņu ielā 12 robežu pārkārtošanu, nemainot zemesgabalu platības. 

Lēmums tika pieņemts, lai optimizētu kopējo Liepājas pilsētas pašvaldībai piederošo zemesgabalu novietojumu konkrētajā teritorijā un būtu iespējams izbūvēt publisku pieejamu autostāvvietu pilsētas centra un arī Liepājas teātra apmeklētājiem, skaidroja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Izmaksas dokumentācijas izstrādei paredzēts segt no Liepājas pilsētas pašvaldības šī un nākamā gada budžeta.

Dokumentācijas izstrādi organizēs pašvaldības administrācijas Attīstības pārvalde sadarbībā ar "Komunālo pārvaldi".