Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Publicitātes

16.04.2019 Pastiprinātu uzmanību pievērsīs drošības jostu lietošanai  (14)

Ikdienā, strādājot ierastajā režīmā, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatē, ka tomēr ir cilvēki, kuri nelieto drošības jostas paši un arī nepiesprādzē savus bērnus, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

“Piemēram, aizvadītajā nedēļas nogalē Kurzemes reģionā kopumā noformēti 19 administratīvo pārkāpumu protokoli par drošības jostu nelietošanu,” viņa stāsta: “Visvairāk Liepājā – 13. Saldū – 3, Ventspilī – 2, savukārt Talsos – 1. Vēl iepriekš tika noformēti 17 protokoli. Liepājā – 6, Kuldīgā – 6, Talsos – 3, taču Saldū – 2.”

Tāpēc šonedēļ Valsts policija strādās pastiprināti, pievēršot īpašu uzmanību tieši drošības jostu lietošanai: “Tāpat turpinām pastiprinātu uzmanību pievērst personām, kuras vada velosipēdu un mopēdu bez tiesībām.”

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksu, par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, paredzēts brīdinājums vai naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro apmērā.

Par pasažieriem noteikto pienākumu nepildīšanu, proti, par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu pasažierim 15 eiro apmērā.

Par braukšanu ar transportlīdzekli bez drošības jostām, ja tās ir paredzētas konstrukcijā, paredz naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 30 eiro apmērā. 

Savukārt par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro apmērā.

Un par tādu personu pārvadāšanu vieglā automobiļa priekšējā sēdeklī, kuras ir jaunākas par 14 gadiem, ja automobiļa konstrukcijā nav paredzētas drošības jostas, paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas soda uzlikšanu transportlīdzekļa vadītājam 15 eiro apmērā.