Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

15.05.2019 Peldsezonas laikā izbrauktuvi uz jūru Pērkones ielā izmantos “klusajās stundās”  (10)

Vairāki mediji, kā arī Komunālā pārvalde, saņēmusi liepājnieces vēstuli ar pievienotiem fotoattēliem, kurā sieviete pauž bažas, vai izbrauktuve uz jūru Pērkones ielas galā nav bīstama cilvēkiem.

“6.maijā, svētku dienas vakarā, pulksten 20.25 Liepājas pludmalē Pērkones ielas galā atkal iebraukusi smagā automašīna,” raksta Ieva Auziņa: “Tuvāk negāju, jo vienkārši bail iziet uz pludmali sakarā ar pagājušās vasaras notikumu, kad smagā mašīna pilnā ātrumā triecās virsū.” 

“Vai šī eja uz pludmali ir bīstama gājējiem? Vai no pagājušā gada nav veikta neviena izmaiņa - ne noteikti iebraukšanas laiki, ne brīdinājuma signāli (bākugunis utt.) mašīnām,” jautā sieviete.

“30 gadus šī eja bija droša gājējiem. Tajā redzēju tikai ātrās palīdzības transportu vai policiju. Jūs skaisti reklamējiet Liepāju kā atpūtas vietu ar Zilo karogu, mūsu ģimene maksā lielu zemes nodokli, bet kāpēc tiek darīts tā, lai pludmale nav droša un bail tajā iziet?”

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, atbildot uz sievietes vēstuli, informē:

“Pērkones ielas turpinājums ir vienīgā vieta parka zonā, pa kuru iespējams izbraukt ar smago transportu pludmalē.”

“Tehnikai, ne tikai operatīvajam transportam, bet arī smagajām automašīnām un traktoriem, ir jābrauc, lai veiktu inventāra uzturēšanas un apsaimniekošanas darbus, nodrošinātu kafejnīcu atkritumu izvešanu utt.”

15.maijā sāksies oficiālā pludmales sezona un tad būs noteikts iebraukšanas laiks apkalpojošajam transportam - agri no rīta, kad pludmalē ir mazāk apmeklētāju.

“Pērkones ielas galā izvietosim arī brīdinājuma uzrakstus, ka šeit pārvietojas transports un jābūt uzmanīgiem. Šādi uzraksti iebrauktuvē bija uzstādīti pagājušajā vasarā,” tā A.Štāls. Pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma šobrīd top projekts, kas paredz Pērkones ielas posmā izbūvēt ietvi, sakārtot brauktuvi un kāpu daļā iebrauktuvi nostiprināt ar betona plākšņu segumu. Būvdarbi Pērkones ielā, ja būs atbilstošs finansējums, plānoti 2020.gadā.

“Transporta kustību Pērkones ielas izbrauktuvē nereti apgrūtina smilšu plūsmas, smilšu mitruma pakāpe un straujas izmaiņas vēja un saules ietekmē,” klāsta Komunālās pārvaldes pārstāvis: “Lai transports neiebuksētu sausajos smilšu sanesumos, šoferim nākas izvēlēties tādu ātrumu, kas ļauj izkļūt no pludmales. Cietu betona plākšņu segums, mūsuprāt, ļaus vieglāk attīrīt iebrauktuvi no smiltīm un samazināt transporta kustības ātrumu.”

Pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma ir izstrādāts un būvvaldē akceptēts Roņu ielas pārbūves projekts, kas paredz izbūvēt jaunu operatīvā un cita transporta iebrauktuvi pludmalē no Roņu ielas un Zvejnieku alejas puses.

Portāls jau informēja, ka iebrauktuves izbūve Roņu ielas galā pēc ES finansējumu piesaistes arī ir plānota 2020.gadā.

“Ceram, ka tad apkalpojošā transporta plūsma caur Pērkones ielas iebrauktuvi mazināsies,” tā Komunālās pārvaldes pārstāvis.

__________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu "Piedalies satura veidošanā!". Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.