Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

11.05.2019 Pērkones kanālā ieplūst kanalizācija, atbildīgie meklē iemeslu  (25)

“Mana mamma vairākus vakarus, atgriezusies no pastaigas pa Pērkones kanāla krastu, sūdzējās, ka visa apkaime neizturami smird pēc kanalizācijas. Otrdienas vakarā, kad tas notika jau jādu piekto dienu pēc kārtas, devos apsekot Pērkones kanāla krastu,” portālam stāsta kāds vīrietis.

Un tur atradis smirdoņas cēloni: “Pretī Rojas ielai Pērkones kanālā ieplūst neattīrītas kanalizācijas strautiņš, visā apkaimē izplatot neizturamu smirdoņu.”

Portāls pārliecinājās, ka vīrieša sašutums ir pamatots. Tieši pretī Rojas ielai Pērkones kanāla krastā izplūst kanalizācija, piesmirdinot apkaimi. Augstāk krastā, aptuveni desmit metrus no kanalizācijas izplūšanas vietas, ir kanalizācijas aka ar metāla vāku. Bet vietā, kur izplūst smirdīgais šķidrums, betonēta vieta, kas varētu būt caurtece.

Aplūkojot vietu, kur izplūst kanalizācija, var tikai minēt, vai kanalizācijas aka aizdambējusies un tādēļ smirdīgais šķidrums, atradis izeju, zemāk kanāla krastā izplūst virszemē, vai arī minētā vieta, veidojot centralizēto kanalizācijas tīklu Liepājā, aizmirsta un joprojām šajā vietā kanālā ieplūst neattīrīti kanalizācijas ūdeņi.

Jo vieta, kur tie izplūst, ir līdzīga likvidētajām lietus ūdens noplūdes vietām, kādas savulaik bija gan pie Ziemeļu fortiem, gan tālāk jūras krastā uz Attīrīšanas stacijas pusi.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls apstiprināja, ka šajā vietā ir pilsētas lietus ūdens novadīšanas sistēmas izvads, par kuru atbild Komunālā pārvalde.

Un skaidroja: “Mēs esam uzsākuši pārbaudi, lai noskaidrotu, no kurienes izplūst fekālā kanalizācija, kas nonāk Pērkones kanālā. Vispirms ir jāsnoskaidro, vai nav notikusi nelegāla pieslēgšanās no kādām dzīvojamām mājām vai citiem objektiem.”

“Iespējams, ka smirdīgie ūdeņi kanālā nonāk pa kādu līdz šim nezināmu izvadu, kas pēkšņi sācis darboties. Tāpat iespējams, ka piesārņojumam ir kāds cits cēlonis.” 

____________________  

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu "Piedalies satura veidošanā!". Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.