Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

16.03.2018 Pieminēs skaudros vēstures notikumus  (17)

Svētdien, 25.martā, pulksten 12 Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepāja okupāciju režīmos", K. Ukstiņa ielā 7/9, zālē Liepājas Politiski represēto kluba biedri tiksies ar jauniešiem, lai pieminētu 1949. gada 25. marta skaudros vēstures notikumus, portālam vēstīja Liepājas muzeja vēsturniece Sandra Šēniņa.

Politiski represētie atcerēsies to dienu notikumus, kavēsies atmiņās par izsūtījumā pārdzīvoto un piedzīvoto. 15. vidusskolas 9. b klases skolēni savas audzinātājas Velgas Šolces vadībā būs sagatavojuši literāru kompozīciju veltītu represētajiem. Tajā skanēs dzejoļi, dziesmas un represēto vēstules no izsūtījuma.

Tikšanās noslēgumā Liepājas Politiski represēto kluba biedri un jaunieši kopīgi dziedās izsūtījumā sacerēto dziesmu "Kas tie tādi, kas dziedāja".

Pulksten 13 Liepājas Politiski represēto kluba biedri ar autobusu dosies uz Tores staciju, lai pulksten 14 vietā, no kuras liepājniekiem sākās sāpju un moku ceļš, godinātu represiju upurus.

Piemiņas pasākumā Torē runās Liepājas pilsētas domes pārstāvis, savukārt Liepājas Politiski represēto kluba vārdā uzrunu teiks Mudra Grīnberga, kuras ģimeni 1949. gada 26. martā izsūtīja no lauku saimniecības Sakas ciema "Labmaizēs".