Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

09.10.2019 Pirmo reizi Ziemeļu molu attīra no jūras mēsliem  (2)

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldei pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē nācies attīrīt Ziemeļu molu no vēja un viļņu sanestajiem jūras mēsliem.

"Neviens neatceras, ka mols jebkad būtu tā izskatījies," saka LSEZ Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis. "Apsekojām un sapratām, ka daba netiks galā."

Jau rakstījām, ka septembra nogalē stiprie ziemeļu puses vēji sanesa uz Ziemeļu mola biezu kārtu jūras aļģu visā tā garumā. Tobrīd LSEZ pārvalde cerēja, ka molu noskalos lietus un vējš, jo nekad vēl tāda situācija nebija bijusi, ka daba pati ar to netiktu galā.

"Dažas dienas pēc publikācijas "Kurzemes Vārdā" apsekojām molu un redzējām, ka jūras aļģu ir ļoti daudz un biezā kārtā. Saule sildīja, tās sāka ķept klāt. Sapratām, ka tā paies pusgads un vēl vairāk, kamēr mols pats attīrīsies," stāsta K. Poņemeckis.

Kopā ar Liepājas pilsētas pašvaldību nolemts, ka mols jāsakopj. LSEZ pārvalde ar sūkņiem un augstspiediena tīrītāju notīrīja jūras mēslus, un krastā tos savāca aģentūras "Nodarbinātības projekti" strādnieki.

"Līdz pašam mola galam neaizgājām, tāda plāna nebija. Gribējām, lai ir satīrīts tur, kur ir lielākā cilvēku plūsma," saka K. Poņemeckis. Viņš pieļauj, ka molu varētu vēl apsekot un lemt par lielākas teritorijas attīrīšanu no jūras aļģēm.