Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Kārlis Volkovskis

07.11.2019 Plāno paplašināt Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīto piemiņas vietu  (6)

Pašvaldība gatavojas paplašināt Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīto stēlu rindu Karostā, Lāčplēša parkā, kur šovasar izveidota piemiņas vieta Neatkarības kara varoņiem, kuri saistīti ar Liepāju.

"Atklājot piemiņas vietu, bija skaidrs, ka nepieciešams to paplašināt, jo ir vēl ļoti daudz Lāčplēšu, kuri to pelnījuši," pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Iepriekš jau vēstīts, ka Lāčplēša parkā ir novietotas sešas akmens stēlas, tajās iekalti to 50 Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdi, kuri Latvijas Neatkarības karā aizstāvēja Liepāju pret bermontiešiem (cīņas notika 1919. gada novembrī) un kuri bija palīdzējuši jaunās Latvijas Republikas Pagaidu valdībai, kas 1919. gada pirmajā pusē bija spiesta patverties Liepājā.

Taču ar Liepāju ir saistīti vēl daudzi karavīri, kas Liepājā ir dzimuši, bet Latvijas neatkarību aizstāvējuši kaujās citviet.

Liepājas pašvaldība vaicājusi Aizsardzības ministrijai, kas visā Latvijā gādā Lāčplēšu piemiņas vietām vienotas granīta stēlas, vai iespējams saņemt vēl 11 šādas piemiņas zīmes, un nupat saņemta apstiprinoša atbilde.

Liepājas muzejs domei sniedzis ziņas, ka akmenī vēl būtu iekaļami 115 ar Liepāju saistītu Lāčplēšu uzvārdi, pastāstīja G. Ansiņa palīdze Vita Plūksna.

"Nākamais solis – Liepājas domei vienoties par budžeta prioritātēm 2020. gadā, jo nepietiek tikai uzstādīt stēlas, ir jāpaplašina labiekārtojums parkā, jāiegravē vārdi akmenī. Raugoties no nacionālajām pozīcijām, tas ir pietiekami būtiski," uzskata G. Ansiņš.

Pilsētas budžets nākamajam gadam vēl nav apstiprināts, un vēl nav zināms, ko nolems deputāti. Pavasarī, kamēr piemiņas vieta vēl tapa, "Kurzemes Vārds" saņēma domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša solījumu, ka piemiņas vieta nākotnē "tiks attīstīta".