Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

18.01.2019 Salabota Liepājas ezera laipa  (5)

Dabas aizsardzības pārvalde ir salabojusi dabas liegumā “Liepājas ezers” izveidoto pastaigu laipu pie putnu vērošanas torņa un līdz ar to ikviens atkal klātienē var vērot ziemojošos putnus šajā teritorijā.

Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna portālu informēja, ka laipa bija slēgta drošības apsvērumu dēļ, jo tai bija salauztas apmales un margas, taču janvāra vidū Pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija infrastruktūru atjaunojusi un laipa ir atvērta apmeklētājiem.

Liepājas ezera laipa un putnu vērošanas tornis Liepājā Lauku ielas galā uzbūvēts, ieviešot dabas lieguma dabas aizsardzības plānu un ņemot vērā Liepājas iedzīvotāju vēlmi baudīt dabas vērtības tiešā pilsētas tuvumā. 

"Diemžēl nākas saskarties ar apmeklētāju atstātām “pēdām”- izmestiem atkritumiem ezerā, salauztu, sabojātu laipu, kas  pastaigu un atpūtas vidi  padara gan nepievilcīgu, gan arī bīstamu. Tas vērojams īpaši tagad, ziemas laikā, kad laipa apsnieg vai apledo, bet norobežojošās barjeras ir salauztas," atzīst M.Rēna.

Pārvalde lūdz būt saudzīgiem pret infrastruktūru, būt līdzatbildīgiem, ziņojot par konstatētiem bojājumiem, vai pamanītajiem postītājiem. Pārvaldes amatpersonu kontakti atrodami Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā; Liepājas pašvaldības policijas operatīvais tālrunis 63 420 269.