Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

"Jūs sakāt "neiznīciniet"," Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis norādīja uz vienu no plakātiem, kurus demonstrēja Liepājas 8. vidusskolas audzēkņu vecāki. "Taču runa nav par iznīcināšanu, bet par uzlabošanu," viņš uzsvēra.
Foto: Egons Zīverts

15.06.2018 Sasteigtu lēmumu nebūs  (24)

Vakar pie Liepājas pilsētas doms ēkas pulcējās ap divdesmit cilvēku, galvenokārt Liepājas 8. vidusskolas audzēkņu vecāki, kas izteica lūgumu nepievienot skolai Liepājas internātpamatskolu. Tāpat Liepājas domē tika iesniegta vairāk kā tūkstoš cilvēku parakstīta vēstule, kurā pausti argumenti pret šādu skolu apvienošanu.

Klusējot, taču ar tādiem saukļiem uz plakātiem kā "Neiznīciniet mūsu skolu!", "Mēs esam pret!" sanākušie darīja zināmu, ka nav gatavi padoties un 8. vidusskolas struktūru vēlas saglabāt nemainīgu. "Mēs ļoti ceram, ka ņems vērā mūsu prasību, ir tomēr 1074 paraksti savākti. Tos jau maijā iesniedzām domē, bet atbildi nesaņēmām," teica divu 8. vidusskolas audzēkņu mamma Jeļena Osipova. 

Kad piketētāji jau grasījās doties domes ēkā, lai kopīgi nodotu vēstuli deputātiem, no tās iznāca Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, kas atbild par izglītības nozari pilsētā, un domes deputāts Jānis Vilnītis, kuriem nupat bija beigušās pārrunas ar skolas vecāku komitejas pārstāvjiem.

"Šodien tikāmies ar vecāku komitejas pārstāvjiem, izrunājām jautājumu par skolas tālāko nākotni," sanākušajiem sacīja A. Deksnis. "Turpināsim pārrunāt šīs lietas un domāt, kā tās pareizāk atrisināt." Arī J. Vilnītis apliecināja, ka pēc dažām stundām notiekošajā domes sēdē lēmums par skolu apvienošanu pieņemts netiks. "Nekādu sasteigtu lēmumu nebūs. Runāsim, kamēr sapratīsimies un vienosimies. Ar vecākiem vēl tiksimies gan jūnijā, gan jūlijā, iesim uz skolu, runāsim ar pedagogiem," deputāts mierināja sanākušos vecākus. Jāpiemin, ka iepriekš A. Deksnis gan pauda, ka lēmums par skolu nākotni tikšot pieņemts līdz jūnija beigām.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 15. jūnija numurā.

  • Lai aplūkotu avīzes "Kurzemes Vārds" digitālo versiju, lūdzu apmeklējiet liepajniekiem.lv pilno versiju!