Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

Foto: Egons Zīverts

07.02.2019 Slimnīcas pārbūvi cer sākt gada vidū  (17)

Iepirkumā par Liepājas Reģionālās slimnīcas ēkas pārbūvi un teritorijas labiekārtojumu līguma slēgšanas tiesības piešķirtas SIA "Velve", kuras piedāvājums bijis visizdevīgākais.

Līgumu ar būvnieku slēgs jau tuvākajā laikā, savukārt būvdarbus plānots sākt maijā vai jūnijā, "Kurzemes Vārdam" pastāsta SIA "Liepājas Reģionālā slimnīca" valdes loceklis Andris Vistiņš, atzīmējot, ka slimnīcas personālam nepieciešams laiks, lai veiktu sagatavošanās darbus. "Tagad jāatrisina tikai praktiski jautājumi, kas saistīti ar iekšējo loģistiku. Turklāt šobrīd ir gripas sezona, tāpēc arī nepieciešams sagaidīt siltāku laiku."

Iepirkumā kopumā piedalījušies divi pretendenti – AS "UPB" un SIA "Velve". Abu kompāniju piedāvātā cena būtiski nav atšķīrusies: AS "UPB" bija apņēmusies darbus veikt par 16,09 miljoniem eiro (bez PVN), bet "Velve" par 15,9 miljoniem eiro (bez PVN).

Tā kā arī zemākais piedāvājums pārsniedz slimnīcas finanšu iespējas, nolemts pagaidām atteikties no administrācijas un ēdināšanas bloka atjaunošanas, ko sākotnēji arī bija iecerēts īstenot šajā projektā, skaidro A. Vistiņš.

Līdz ar to līgumu ar "Velvi" slēgs par 13,2 miljoniem eiro (bez PVN).

Ņemot vērā, ka slimnīcai jānodrošina pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktība, būvdarbi notiks vairākās kārtās.

Jau rakstījām, ka pirms gada Liepājas Reģionālā slimnīca parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fondu projekta "Infrastruktūras attīstība SIA "Liepājas Reģionālā slimnīca", uzlabojot kardioloģijas, onkoloģijas un bērnu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Kurzemē" īstenošanu.

Projekts paredz vairāku slimnīcas nodaļu pārbūvi un atjaunošanu, kā arī to aprīkošanu. Darbi tiks veikti Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, tai skaitā paredzot nodaļas paplašināšanu papildus observācijas gultu izvietošanai, Funkcionālās diagnostikas nodaļā, Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā, Asins sagatavošanas nodaļā un citās.

Papildus telpu pārbūves darbiem paredzēta arī teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana.

A. Vistiņš norāda, ka iecerētā slimnīcas telpu pārbūve ir turpinājums iepriekš izstrādātajai slimnīcas attīstības vīzijai un jau veiktajiem rekonstrukcijas darbiem. "Attīstītā infrastruktūra ļaus nodrošināt augstas kvalitātes veselības aprūpes pakalpojumus vēl plašākā apmērā, nodrošinās labvēlīgus vides apstākļus gan apmeklētājiem, gan personālam, tādējādi sekmējot arī jauno speciālistu piesaisti," pauž slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Projektu plānots īstenot līdz 2022. gada 31. decembrim