Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā.

Turpināt Vairāk informācijas

liepajniekiem.lv

22.04.2019 Vienoti izdzīvo sāpju ceļu  (22)

Lielajā piektdienā kristīgā pasaule piemin Jēzus Kristus ciešanu ceļu un sišanu krustā. Tā ir sāpju pilna diena, kurā daudzviet pasaulē ticīgie mēro simbolisku krusta ceļu. Arī Liepājā piektdien notika tradicionālais ekumēniskais krusta ceļš.

Sapulcējušos Svētās Trīsvienības katedrālē uzrunāja bīskaps Hanss Martins Jensons. Bīskaps atgādināja: "Šo ceļu ejam, lai domās būtu kopā ar Jēzu, kurš nesa krustu mūsu dēļ, lai atpestītu mūs no grēkiem. Mēs ejam šo krusta ceļu ticībā, ka Jēzus cieta un nomira mūsu dēļ. Tas ir Dieva mīlestības apliecinājums mums, tāpēc krusts kristiešiem ir tuvs un mīļš."

  Pirms aicināt vīrus celt plecos koka krustu, Sv. Trīsvienības katedrāles dekāns Pēteris Kalks atgādināja procesijas kārtību, kā līdz Jāzepa katedrālei iet garīdznieki, koristi un kristieši, apstājoties un lūdzoties 14 stacijās. Bīskaps mudināja dalībniekus: "Lai apstājamies un padomājam, un uzdodam jautājumu, no kurienes nāk tas ļaunums, kas vēl aizvien pastāv, padomājam par šo Dieva mīlestību, kas uzvarēja nāvi."

 Jēzus Kristus sāpju ceļu mēroja kupls kristiešu pulks, kurā bija arī daudz mazu bērnu un skolēnu. Svētdienas skolas skolniece Elīze krusta ceļā piedalījās pirmo reizi. Viņai līdzi bija grāmatiņa, kurā aprakstīts Lieldienu notikums, un tāpēc meitene zināja, kas kurā apstāšanās stacijā noticis. Kopā ar savu skolnieci gāja skolotāja Antra Jakovļeva. Kādu laiku viņa dzīvojusi un strādājusi Anglijā, un tur tāpat cilvēki svinot Lieldienas, bet tādu vienotību dažādu konfesiju vidū nekur citur viņa neesot redzējusi. "Man ļoti patika, ka pāvests Francisks, viesojoties Latvijā, atzīmēja, ka Latvijas ticīgo liels pluss ir tas, ka mēs spējam vienoties. Tā ir brīnišķīga iespēja, un tas nenotiek tikai Lieldienās, bet arī citos svētkos. Par to liels paldies mūsu garīgajiem līderiem, bīskapiem, kuri spēj nākt kopā un spriest par savas Liepājas dzīvi. Mums ir jābūt vienotiem, jo tas dod stiprumu."

Tradicionālais krusta ceļš daudziem Liepājas kristiešiem ir vienojošs faktors. Daudzkārt kopā ar pārējiem gājusi un atkal iet Inga: "Tas ļauj izdzīvot Jēzus Kristus ciešanas. Esmu bijusi arī svētceļojumā Jeruzalemē, gāju ceļu līdz Golgātas kalnam. Katram tas ceļš ir citādāks." Ingrīda Bluķe teica: "Sirds liek, un tāpēc es eju. Katra apstāšanās stacija ļauj dziļāk saprast vēsturiskos notikumus, par kuriem atgādina garīdznieki. Un prieks, ka kristiešu ir tik daudz, ka mēs esam kopā un vienoti."